אליעזר ריבלין

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון (בדימ’), השופט אליעזר ריבלין מכהן כבורר ומגשר במשכן לבוררות ופתרון סכסוכים.

השופט ריבלין כיהן במערכת בתי המשפט במשך כ-36 שנים בגוון רחב של תפקידים, ביניהם כ-12 שנים כשופט בבית המשפט העליון שמתוכן כיהן כשש שנים כמשנה לנשיאת בית המשפט העליון.

עיקר התמחותו של השופט ריבלין היה במשפט האזרחי, החוקתי ובדיני הנזיקין, לרבות בתחום הרשלנות הרפואית, אולם לאורך שנות כהונתו השיפוטית בכלל, ובבית המשפט העליון בפרט, עסק בכל תחומי המשפט.

כשופט של בית המשפט העליון היה השופט ריבלין שותף להלכות רבות וחשובות, כגון ההלכה בעניין “השנים האבודות”, האחריות היחסית, פרשנות החוזה וההלכה המכירה בדוקטינת “הנזק הראייתי”.

לאחר פרישתו עמד השופט ריבלין בראש “ועדת ריבלין”, אשר קבעה את ההסדר לפיצוי מיוחד לעובדי המרכזים של הועדה לאנרגיה אטומית, אשר חלו במהלך עבודתם. בין השנים 2013 – 2018, כיהן כנציב תלונות הציבור על שופטים. כן כיהן כיו”ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-18.

השופט ריבלין הוא מרצה מבוקש בעל שם בתחום דיני הנזיקין, המשפט המסחרי ובתחום המשפט החוקתי, בין השאר באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטת תל אביב, ומשמש גם כמרצה אורח באוניברסיטאות מובילות בארה”ב. בשנת 2013 מונה לפרופסור חבר במסלול הנלווה בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים. בשמונה השנים האחרונות הוא גם מכהן כנשיא הארגון הבינלאומי להכשרת שופטים.

השופט ריבלין פרסם ספרים ומאמרים בתחום דיני הנזיקין, המשפט החוקתי והמשפט ההשוואתי.

צור קשר