בוררות בינלאומית

האגף הבינלאומי של המשכן לבוררות ופתרון סכסוכים, מציע פתרונות לבוררויות בינלאומיות לחברות ויחידים המנהלים עסקים עם גורמים בחו"ל ומעמיד לרשות הצדדים מגוון בוררים ומגשרים בינלאומיים מקצועיים בתחומים שונים.

המשכן מאפשר ניהול בוררויות בינלאומיות וגישורים בשיתוף פעולה עם בוררים ומוסדות בוררות במרכזי העסקים העיקריים בעולם.

כמו כן, מעניק המשכן ייעוץ משפטי בדבר בחירת סעיף מתאים לפנייה להליכי בוררות בינלאומיים כבר בשלב ההתקשרות, או במקרה של העדר סעיף מוסכם בין הצדדים לעסקה חוצה גבולות ("Cross-Border Transaction"), בשלב הסכסוך.

שיתוף פעולה בינלאומי

המוסד השוויצרי לבוררות (Swiss Chambers’ Arbitration Institution (SCAI נמנה על המוסדות המובילים באירופה ובעולם ליישוב סכסוכים. המוסד פועל מתוקף חוק הבוררות הבינלאומי השוויצרי (Swiss Rules), המאפשר ניהול דיונים בכל מקום בעולם הנוח לצדדים, תוך שהם נהנים ממסגרת המוסד השומרת על כללי סדר והליך תקין.

המשכן לבוררות ופתרון סכסוכים התקשר בהסכם ייצוג בלעדי עם מוסד הבוררות השוויצרי (SCAI-CADR), במטרה להבטיח ניהול יעיל של בוררויות בינלאומיות בסביבה מקצועית וניטרלית מחוץ לישראל, על פי הכללים השוויצרים.

הסכם SCAI-CADR מהווה פלטפורמה ייחודית לניהול בוררויות בינלאומיות. ההסכם מספק מענה נכון, אובייקטיבי ומקצועי לפתרון סכסוכים שבהם מעורבים צד ישראלי וצד זר.

המשכן באמצעות הנציגות בשוויץ מלווה את התהליך, לרבות סיוע לצדדים בבחירת בוררים ישראלים ובינלאומיים מתוך מאגר מקצועי ואקסקלוסיבי.

הבוררות הבינלאומית באמצעות פלטפורמת SCAI-CADR מנוהלת במקצועיות ובכלל זה גם מפוקחת על פי ה-Swiss Rules ומבטיחה ניהול תקין של הבוררות מבחינת ניטרליות (ניגוד עניינים) של הבוררים, עלויות ההליך ולוחות הזמנים.

עלויות קבועות וידועות מראש – בניגוד למוסדות בוררות אחרים נקבע שכר הבורר מראש על פי תעריף המופיע ב-Swiss Rules. 

הליך בוררות מזורז – באמצעות פלטפורמת SCAI-CADR מוצע הליך בוררות מזורז של שישה חודשים.

שוויץ – נהנית ממעמד של מקום מועדף לניהול בוררויות עסקיות בינלאומיות, ומציעה ניטרליות, מיקום גיאוגרפי מרכזי, סביבה משפטית תומכת ותשתית מתאימה.

קיימת חשיבות מרבית לניסוח סעיפי/הסכמי הבוררות הבינ"ל מתוך הבנה לתוצאות הבחירות שנעשו. 
המלצת המשכן: בזמן עריכת חוזה מסחרי – עסקי בינלאומי יש לשקול הכנסת סעיף הפניה לבוררות או גישור תוך בחירת ההליך, המקום והכללים המתאימים לצדדים.

תחומי עיסוק נוספים