פרופ' אורי בן-אוליאל

פרופ' עו"ד אורי בן-אוליאל הוא מומחה למשפט מסחרי. הוא מעניק חוות דעת וייעוץ משפטי בסכסוכים מסחריים מורכבים הקשורים בין היתר לחוזים מסחריים, כגון הסכמי הפצה, זכיינות וסוכנות מסחרית. 

פרופ' בן-אוליאל התמחה בבית המשפט העליון אצל כבוד המשנה לנשיא (בדימ'), השופט תיאודור אור, ובבית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו אצל כבוד השופטת דרורה פלפל. לאחר התמחותו, שימש פרופ' בן-אוליאל כעוזרו המשפטי של תיאודור אור, בתפקידו כבורר, בסכסוכים משפטיים מורכבים (החל משנת 2006 ועד לשנת 2020, לסירוגין).

פרופ' בן-אוליאל מכהן כחבר סגל וכיו"ר ועדת הערעורים לענייני משמעת במרכז האקדמי למשפט ולעסקים. בתפקיד זה הוא שפט בהצלחה בהליכים משמעתיים רבים. הוא אף שימש, במשך שנים רבות, כראש החטיבה למשפט מסחרי במרכז האקדמי.

נוסף לעשייתו המשפטית המעשית, נחשב פרופ' בן-אוליאל כמרצה מוביל בישראל בתחום דיני החוזים. הוא שימש פעמים מספר כמרצה בקורס החובה לדיני חוזים באוניברסיטה העברית בירושלים, והוזמן באופן חוזר לשאת הרצאות במרכז להכשרה ולהשתלמות שופטים בנושאים הקשורים לדיני חוזים. מחקריו המשפטיים בתחום דיני החוזים פורסמו בכתבי עת מובילים בעולם ואף זכו לסקירה בעיתונים בינלאומיים, דוגמת ה-Wall Street Journal.

פרופ' בן-אוליאל הקים את הנבחרת הראשונה בישראל שהשתתפה בתחרות לבוררות מסחרית בינלאומית ע"ש Willem C. Vis. הוא היה הראשון שיזם את השתתפותו של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים בתחרות של לשכת המסחר הבינלאומית (ICC) לגישור מסחרי בינלאומי, שבה זכה המרכז במקום הראשון בעולם מבין 66 נבחרות. במשך שנים רבות הוא אף שימש כרכז אקדמי בקורס לבוררות מסחרית בינלאומית שהתקיים במטה ICC בפריז.

לפרופ' בן-אוליאל יש תואר דוקטור למשפטים מאוניברסיטת ברקלי, קליפורניה (ציון עבודת הדוקטורט: הצטיינות יתירה), וכן תואר שני במשפטים מאוניברסיטת קולומביה, ניו-יורק (מצטיין Stone). את לימודי התואר הראשון במשפטים הוא סיים בהצטיינות באוניברסיטה העברית בירושלים (מצטיין דיקן בכל שנות לימודיו לתואר).

פרופ' בן-אוליאל הוא בוגר קורסים בגישור ובגישור במשפחה  המוכרים על ידי ועדת גדות – הוועדה המייעצת לענייני גישור בבתי המשפט.